Wsparcie oraz opieka FIZJOTERAPEUTYCZNA

Z przyjemnością oraz z dumą informuję, że objąłem opieką Fizjoterapeutyczną Szkołę Tańca Towarzyskiego "CHARLESTON" oraz Studio Tańca i Stylu - Tomasz Rowiński.

Osoby, które trenują na różnym poziomie taniec: zaawansowanym, średnio - zaawansowanym oraz podstawowym mogą być oraz są narażone na kontuzje aparatu ruchu. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej przeciwdziałać kontuzjom, które występują u osób zajmujących się tą profesją. Kontuzja-ból, ograniczenie powinno być prowadzone na najwyższym poziomie wiedzy praktycznej i teoretycznej w dziedzinie fizjoterapii. Brak prawidłowego postępowania fizjoterapeutycznego może doprowadzić do dłuższej przerwy w treningach, a nawet zaprzestania uczęszczania w nich. Do zadań fizjoterapeuty należy przeprowadzić badanie fizykalnie oraz wdrożyć kinezyterapię albo fizykoterapię dostosowaną do stanu pacjenta. Odpowiednia terapia przyspiesza czas regeneracji oraz zapobiega następstwom urazu na przyszłość.
Rafał Sowiński vel Sawa
specjalista fizjoterapii


Szkoła Tańca Towarzyskiego "CHARLESTON" mieści się w WDK w Kielcach. CHARLESTON jest najdłużej istniejącą w Kielcach szkołą tańca towarzyskiego. Działa od 1978 roku. Szkoła wychowała wielu mistrzów, wicemistrzów oraz finalistów Mistrzostw Polski i Mistrzów Okręgu Świętokrzyskiego w tańcu towarzyski, disco solo, rock and roll i wielu innych.Studio Tańca i Stylu "Rewanż" zostało założone w 1994 roku. Założycielem i głównym choreografem oraz dyrektorem artystycznym jest Tomasz Rowiński. Przez 22 lata działalności Studio należało do Polskiej Federacji Tańca, Polskiego Związku Tańca Freestyle oraz International Dance Organization, zaś obecnie czynnie działa przy World Artistic Dance Organization. Studio od lat kształci dzieci od 4-go roku życia, młodzież oraz dorosłych w technikach tanecznych takich jak: jazz, modern, hip hop, disco-dance, taniec współczesny, akrobatyka , zaś tancerze to wielokrotni Mistrzowie Polski oraz Mistrzowie świata Show-dance produkcje . W samym 2016 roku podczas Mistrzostw Europy i świata w kategoriach solo, duety, trio, mini formacje oraz produkcje World Aristic Dance Federation zdobyli, aż ponad 10 złotych medali śpiewając Mazurka Dąbrowskiego na najwyższym podium w świecie tańca .